BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

Wystawa "Zaplute karły reakcji"

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

Od ośmiu lat nasza szkoła współpracuje z poznańskim oddziałem Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Efektem tej współpracy są cykliczne wykłady z historii najnowszej Polski prowadzone przez pana Jarosława Burchardta i wystawy tematyczne. Ostatni wykład odbył się 18 listopada 2016 roku, uczestniczyły w nim klasy I TI (technik informatyk) i I TB (technik budownictwa). W listopadzie mamy okazję zwiedzać kolejny już raz wystawę "Zaplute karły reakcji" eksponowaną w holu szkoły przy pokoju nauczycielskim. Jest to replika wystawy przygotowanej przez lubelski oddział IPN. Ukazuje jeden z wielu aspektów polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1944-1956. 21 listopada 2016 roku zwiedzała wystawę grupa pensjonariuszy wrzesińskiego Domu Pomocy Społecznej.

Wycieczka do fabryki obrabiarek skrawajacych DMG MORI

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

16 listopada 2016 roku klasa III TM (technik mechanik) odbyła wycieczkę przedmiotową do fabryki obrabiarek skrawających DMG MORI w Pleszewie. DMG MORI jest obecnie jednym ze światowych liderów w tej dziedzinie. Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi technologiami produkcji stosowanymi w przemyśle oraz z prezentacjami przygotowanymi przez czołowych producentów narzędzi skrawających i oprogramowania typu CAD/CAM takimi jak: Renishaw, SANDVIK Coromant, CamDivision czy Haimer. Prezentacje odbyły się w salach konferencyjnych i miały formę wykładu. Uczniowie zwiedzili hale produkcyjne fabryki, w których mogli zobaczyć pracę operatorów, montaż obrabiarek oraz najnowocześniejsze maszyny w trakcie pracy.

Profilaktyka chorób nowotworowych

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

Dnia 15 listopada 2016 roku w ramach profilaktyki chorób nowotworowych młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez przedstawicielki Wrzesińskiego Klubu Amazonek oraz przez panią Annę Węclewską - przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Celem spotkania było budowanie świadomości dbania o własne życie i zdrowie oraz omówienie profilaktyki chorób nowotworowych piersi.

Konkurs matematyczny Kangur

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

Na 16 marca 2017 roku zaplanowany jest konkurs matematyczny "Kangur". Uczennice i uczniowie, którzy będą chcieli wziąć w nim udział muszą do 21 grudnia 2016 roku zapisać się u swojego nauczyciela matematyki oraz wpłacić 9 zł tzw. wpisowego. Zapraszamy wszystkich sympatyków matematyki do uczestnictwa w konkursie.

Badanie audytowe na Politechnice Poznańskiej

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

Politechnika Poznańska jest uczelnią najczęściej wybieraną przez absolwentów naszego technikum. Każdego roku kilkudziesięciu młodych ludzi rozpoczyna studia na różnych wydziałach jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Dzięki temu dwudziestu dziewięciu uczniów obecnych klas trzecich zostało zaproszonych do udziału w badaniu audytowym związanym z oceną stron internetowych Politechniki. Ich głównym zadaniem było wydanie opinii na temat atrakcyjności i dostępności serwisu informacyjnego kierowanego do kandydatów na studentów.

Konkurs matematyczny Kangur

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

W poniedziałek, 30 maja 2016 roku odbył się finał "Supermaturzysty Powiatu Wrzesińskiego" z fizyki. Spotkanie odbyło się w tym roku w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika, w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Dziel, Patrycja Michałowska, Klaudia Plucińska, Natalia Janiak, Katarzyna Perkiewicz, Dominika Stawska i Rafał Kościelniak - z kl. I TB (technik budownictwa) oraz Cezary Czajka, Wojciech Grzegorek, Daniel Drapikowski i Marek Kuliński - z kl. I TE (technik elektronik).

Gardenia 2016

BŁĄD WCZYTYWANIA OBRAZKA

25 lutego 2016 roku klasy I, II i III TA (technik architektury krajobrazu) wzięły udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia" w Poznaniu. Po dotarciu na miejsce uczniowie mieli okazję podziwiać wiele stanowisk z rzeczami związanymi bezpośrednio z kierunkiem ich nauki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska prezentujące nowoczesne założenia ogrodowe, m.in.: zielone ściany wykonane z mchu, wiele komfortowych i pomysłowych mebli ogrodowych oraz nietypowe elementy świątecznego wystroju, jak np. różowa choinka bożonarodzeniowa.